Jaunumi

Avots: Jelgavas vēstnesis

Jaunā Jelgavas tirgus paviljona platība blakus Jelgavas dzelzceļa stacijai Zemgales prospektā būs nedaudz lielāka par 4000 kvadrātmetriem, ēkas priekšā atradīsies neliels skaits tirdzniecības vietu sezonas precēm, bērnu rotaļu laukums, strūklaka, atpūtas zona un neliela kafejnīca, blakus ēkai tiks ierīkots speciāls stādu tirgus, bet Sporta ielā blakus tirgus paviljonam tiks izbūvēts stāvlaukums aptuveni 250 automašīnām – šāda Jelgavas tirgus vīzija šodien tika prezentēta publiskajā apspriešanā par tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecības ieceri Zemgales prospektā un Sporta ielā, kas notika Jelgavas domē.

Uz sabiedrisko apspriešanu bija ieradušies ap 30 cilvēku – gan jomas profesionāļi arhitekti un plānotāji, gan iedzīvotāji, kuriem rūp savas pilsētas nākotne –, lai dzirdētu būvprojekta izstrādātāja SIA «Statio Arhitektūra» ieceres, kā arī uzdotu sev interesējošos jautājumus.

SIA «Jelgavas tirgus» direktors Andris Vaišļa norāda, ka jaunais tirgus platības ziņā būs mazliet mazāks nekā esošais, taču, izvērtējot šodienas tirgus noslogojumu, viņš ir pārliecināts, ka nav nepieciešams lielāks. Paredzēts, ka galvenajā paviljonā atradīsies moderna zivju tirdzniecības nodaļa, gaļas tirdzniecības vietas ar speciālām telpām gaļas pārstrādei, kā arī tirdzniecības vietas piena un citu pārtikas produktu tirgotājiem, bet lielāko tirgus paviljona platību aizņems mazi kioski – veikaliņi, kuros tiks tirgotas rūpniecības preces un apģērbi. No krāmu tirgus gan jaunajā projektā Jelgavas tirgus nolēmis atteikties. Iecerēts, ka paviljona otrajā stāvā atradīsies kafejnīca, skaistumkopšanas salons un varbūt vēl kāds īrnieks.

Blakus tirgus paviljonam tiks ierīkots speciāls stādu tirgus, kas būs slēdzams, līdz ar to tirgotāji savu preci šeit varēs atstāt arī pa nakti. Bet starp tirgus paviljonu un stāvlaukumu paredzētas pavisam nedaudzas tirdzniecības vietas dažādām sezonas precēm. Piemēram, uz Ziemassvētku laiku te tiks tirgotas eglītes, uz Līgo svētkiem – Jāņu zāles, vainagi. Tāpat tirgus priekšpusē iecerēts izbūvēt bērnu rotaļu laukumu, soliņus un atpūtas zonu ar strūklaku, un šeit atradīsies vieta āra kafejnīcai.

Lai tirgus apmeklētājiem būtu ērti novietot automašīnu, pie tirgus Sporta ielā 2b tiks izbūvēts stāvlaukums ar aptuveni 250 vietām. Lai nerastos situācija, ka šo stāvlaukumu ilglaicīgai stāvēšanai izmanto jelgavnieki, kuri dodas ar vilcienu uz Rīgu, šeit tiks noteikts stāvēšanas laika ierobežojums. Tāpat plānots, ka gar tirgus ēku tiks izbūvēts tunelis – pa to būs iespējams nokļūt no stāvlaukuma uz vilciena peronu. Jāpiebilst, ka jauno tirgus autostāvlaukumu plānots izbūvēt blakus jau esošajam stāvlaukumam Sporta ielā, kur šobrīd ir pieejamas vietas ap 250 automašīnām.

Prezentācijas dalībnieki izmantoja iespēju un uzdeva vairākus jautājumus, kā arī pauda savu viedokli un izteica ierosinājumus. Izskanēja jautājums par tirgus darba laiku – vai plānots to pagarināt –, uz ko SIA «Jelgavas tirgus» direktors A.Vaišļa norādīja, ka plānotais tirgus darba laiks ir no pulksten 7 līdz 19. Tāpat tika jautāts, kad sāksies būvniecība, uz ko izskanēja atbilde: «Ja viss notiks, kā iecerēts, būvdarbi sāksies jau nākamā gada pavasarī, vēlākais – vasaras sākumā, bet nākamā gada rudenī jau tirgus varētu sākt darbu jaunajā vietā». Klātesošie būvprojekta izstrādātājam izteica pārmetumus par jaunās tirgus paviljona ēkas izskatu – gribētos nevis tipveida ēku, bet gan ēku ar lielāku pievienoto vērtību, rosinot arhitektu dot lielāku devumu. Uz to būvprojekta izstrādātājs norādīja, ka šī ir tikai iecere, bet detalizētāk viss būs jau pie tehniskā projekta izstrādes. Izskanēja arī jautājums par to, vai ir domāts par vairākiem piebraucamajiem ceļiem, ne tikai no Sporta ielas puses, par to vai tiks pārcelta autobusa pietura no Jelgavas dzelzceļa stacijas tuvāk tirgum. Klātesošie arī apšaubīja ideju par gājēju tuneļa nepieciešamību. Svarīgs ir arī jautājums par to, vai līdz ar jaunā tirgus būvniecību necelsies īres maksa tirgotājiem, uz ko A.Vaišļa norādīja, ka nav plāna tās būtiski celt.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka Jelgavas Būvvalde izsludinājusi publisko apspriešanu par būvniecības ieceri «Tirgus paviljons, stāvlaukums» Zemgales prospektā 19a, Jelgavā, Sporta ielā 2b, Jelgavā». Būvniecības ierosinātājs ir SIA «Termināla tirgus», būvprojekta izstrādātājs – SIA «Statio Arhitektūra». Ar būvniecības ieceres dokumentāciju līdz 23. decembrim var iepazīties Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, Jelgavā, 1. stāvā. Darba laiks: pirmdienās – no pulksten 8 līdz 19, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās – no pulksten 8 līdz 17, piektdienās – no pulksten 8 līdz 14.30.

Iedzīvotāji atsauksmes par projektu var iesniegt līdz 23. decembrim Jelgavas pilsētas pašvaldības administrācijas Klientu apkalpošanas centrā vai sūtot pa e-pastu atsauksmes@jelgavas.market.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»